Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Wkrótce starcie Kubrata Pulewa z Władimirem Kliczko
dnes.bg

Bułgaria: Wkrótce starcie Kubrata Pulewa z Władimirem Kliczko

15 listopada 2014 r. w Hamburgu odbędzie się walka o pasy w kategorii wagi ciężkiej: federacji WBA Super World, IBF World, WBO World, IBO World. Obecny mistrz świata Władimir Kliczko zmierzy się z niepokonanym Bułgarem Kubratem Pulewem, zwanym Kobrą. Walka została przeniesiona z dnia 6 września 2014 r. z powodu nieoczekiwanej kontuzji lewego bicepsa Kliczki.

Pulew wyznał w wywiadzie dla telewizji Nova, że czuje się w pełni przygotowany do walki o tytuł mistrza świata. Dodaje również, że Kliczko jako organizator spotkania zarządził, że obaj będą walczyć w takich samych rękawicach bokserskich wyprodukowanych specjalnie dla Ukraińca. Dla jego przeciwnika są one jednak zbyt małe.

- Mam nadzieję, że pokonam przeciwnika bez względu na rękawice – dodaje Pulew. Podkreśla również, że w ich zawodzie rękawice mają bardzo duże znaczenie. – To tak jakby kierowca F1 nie wiedział, jakie ma opony.

Władimir Kliczko również wypowiedział się o w tej sprawie:

- Nie będę komentował tego, co powiedział Pulew, ponieważ są to jedynie wymówki. Ciągle coś jest nie w porządku, a kwestia dopingu, rękawic i nieobecności na konferencji prasowej to tylko niektóre z nich. Mimo to szanuję Kubrata Pulewa i sądzę, że zasługuje, żeby być tutaj. Nie powinien opuścić konferencji prasowej, ponieważ mam mu do powiedzenia coś ważnego.

Najlepszy bułgarski bokser poprosił swoich fanów o wsparcie, gdyż walka będzie bardzo trudna. Bułgarzy mają nadzieję na wygraną swojego rodaka. 13 listopada 2014 r. w Asenowgradzie odprawiono liturgię w tej intencji.

Walkę będzie można obejrzeć na żywo miedzy innymi poprzez strony internetowe Gong.bg i novatv.bg. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 01:00 czasu środkowoeuropejskiego.

Źródło: gong.bg, novatv.bg, dnes.bg, dnes.bg, eurosport.onet.pl, eurosport.onet.plsport.interia.pl.

About Paulina Kowalska

KOMENTARZE