Home / Gospodarka / Inwestycje / Włoscy inwestorzy zainteresowani Kosowem

Włoscy inwestorzy zainteresowani Kosowem

Minister Rozwoju Gospodarczego, Besim Beqaj przyjął delegację włoskich biznesmenów informując ich o rozwoju ekonomicznym Kosowa, a także o reformach podjętych przez rząd w celu ulepszenia środowiska biznesowego. Minister Beqaj stwierdził, że Włochy są naturalnym partnerem Kosowa, szczególnie w zakresie współpracy gospodarczej.

– Kosowo znajduje się na wysokiej pozycji, jeśli chodzi o ustawodawstwo w dziedzinie inwestycji w porównaniu do krajów w regionie – skomentował Beqaj, ujawniając przy tym informacje na temat bieżących projektów.

Włoscy przedsiębiorcy wyrazili zainteresowanie sektorem odnawialnych źródeł energii, górnictwa oraz przemysłu spożywczego, podczas gdy minister Beqaj wyjaśniał procedury inwestowania w tych obszarach.

– Kosowo ma korzystne położenie geograficzne, a ostatnio odnotowuje znaczną poprawę w zakresie infrastruktury fizycznej, która jest wstępnym warunkiem do wzmocnienia sektora prywatnego – stwierdził Beqaj. Premier przedstawił także włoskim biznesmenom możliwości inwestowania w sektorze turystyki. Spotkanie zostało zorganizowane przez Włosko-Kosowską Izbę Gospodarczą,

Źródło: zeri.info

About Karolina Dargiel

KOMENTARZE