Home / Społeczeństwo / Wojwodina europejskim regionem tolerancji

Wojwodina europejskim regionem tolerancji

W dniach 22-28 lipca w serbskim mieście Bačka Topola (węg. Topolya) odbywa się VI. Obóz Tolerancji zorganizowany dla młodych ludzi pochodzących z regionu naddunajskiego. Główni pomysłodawcy i organizatorzy obozu Sándor Egeresi oraz Melinda Kókai Mernyák wspólnie podkreślają, iż od samego początku ideą imprezy  było promowanie europejskich wartości. Motto tegorocznego obozu brzmi: Oblicze regionu naddunajskiego – oblicze mojego regionu. Tegoroczny obóz odbywa się przy współudziale partnerskiego regionu z Niemiec – Hessen.

Według Egeresi Obóz Tolerancji jest nie tylko szansą zdobycia nowej wiedzy i doświadczeń, ale również znakomitą okazją do integracji mieszkających nad Dunajem młodych ludzi. Organizatorzy podkreślają, iż  multikulturowa atmosfera miasta sprzyja wzajemnemu poznawaniu kultur oraz zwyczajów i z pewnością przyczyni się do jego rozsławienia. Również szef Związku Węgrów w Wojwodinie István Pásztor nie krył dumy, iż Bačka Topola stała się znanym w Europie miastem tolerancji.

Organizatorzy Obozu Tolerancji zapewnili jego uczestnikom bogaty program kulturalny, w skład którego wchodzą liczne koncerty i przedstawienia.

źródło: vajma.info

About Agata Wojtkowiak

KOMENTARZE