Home / Bałkany / Albania / Wolontariusze sprzątają Albanię
Źródło - Koha.net

Wolontariusze sprzątają Albanię

W dniu 22 listopada 2013 roku w Albanii odbyło się wielkie sprzątanie. W przedsięwzięcie „Posprzątajmy Albanię w jeden dzień” zaangażowało się około 147 tysięcy wolontariuszy z całego kraju.

Według organizacji „Green Line Albania”, która była inicjatorem projektu, zebrano tysiące ton śmieci. Do akcji przyłączyły się szkoły, uczelnie wyższe, instytucje państwowe i przedsiębiorstwa.

Przez dwa tygodnie czterdziestu wolontariuszy jeździło autobusem po całym kraju i agitowało do udziału w wydarzeniu, którego celem było budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej mieszkańców oraz zwiększenie odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Sprzątanie rozpoczęło się o godzinie 9:00 i trwało cały dzień. Aktywiści, ekolodzy oraz zwykli obywatele mieli okazję pokazać, że nadszedł czas, aby dokonać zmian w miejscu, w którym żyją. Gotowość do kontynuowania misji oczyszczania kraju wyraził również „Sojusz przeciwko Importowi Odpadów”, który wcześniej sprzeciwiał się utylizacji syryjskiej broni chemicznej w Albanii.

Tekst i zdjęcie: koha.net; vizionplus.al, tłum. i red. Ksenia Buze

KOMENTARZE