Home / Społeczeństwo / Wspólna wystawa kosowskich i serbskich fotografów w austriackim Tyrolu

Wspólna wystawa kosowskich i serbskich fotografów w austriackim Tyrolu

Kosowscy i serbscy fotografowie spotkali się w Tyrolu, aby – w ramach Europejskiego Forum Alpbach – zaprezentować swoje zdjęcia podczas wystawy zatytułowanej „EuroXibition”. Ekspozycja, która została otwarta 25 sierpnia, powstała z inicjatywy grup Alpbach z Prisztiny i Belgradu, i złożona jest z fotografii, na których zostały uwiecznione występujące w obu krajach symbole europejskie. Autorami zdjęć są: Arben Llapashtica, Jelena Lučić, Siniša Mandić, Berat Murina, Olivera Inđić, Halil Halili, Petrit Rahmani, Fitore Syla, Milena Goševski oraz Rajko Simić. W ramach projektu odbyły się również warsztaty i seminaria na temat fotografii w Prisztinie i Belgradzie.

Od 1945 roku Europejskie Forum Alpbach zebrało ponad 700 studentów z różnych krajów. Na prawie trzy tygodnie miejsce to staje się drugim domem dla studentów, naukowców i profesorów z całego świata. Prelegenci i uczestnicy, zajmujący się gospodarką, nauką i polityką, doświadczeni eksperci i studenci, spotykają się w Alpbach w celu omówienia bieżących problemów oraz formułowania interdyscyplinarnych rozwiązań. W tegorocznej edycji wzięło udział 22 studentów z Kosowa.

Program Europejskiego Forum Alpbach składa się z trzech części: seminarium, szkoła letnia oraz sympozja. Wiąże się on również z bogatym programem kulturalnym, na którym uczestnicy mają okazję zaprezentować swoje talenty w czasie licznych koncertów i wystaw, które towarzyszą forum.

 

Źródło: zeri.info

About Maria Reptowska

KOMENTARZE