Home / Bałkany / BiH / Współpraca BiH i Turcji w dziedzinie rolnictwa

Współpraca BiH i Turcji w dziedzinie rolnictwa

Minister Handlu Zagranicznego BiH Mirko Šarović oraz Minister Rolnictwa i Hodowli Zwierząt Turcji Mehmet Mehdi Eker prowadzili w Sarajewie rozmowy, dotyczące współpracy w dziedzinie rozwoju rolnictwa i rozwoju wsi.
Podczas spotkania ustalono, że Biuro Weterynarii BiH podejmie inicjatywę zorganizowania spotkania z Dyrekcją Weterynarii Turcji, w celu omówienia kilku kluczowych kwestii z zakresu obowiązków dwóch jednostek oraz poprawy współpracy – ogłosiło Ministerstwo Handlu Zagranicznego i Stosunków Gospodarczych BiH.
Podczas spotkania, w którym uczestniczył także turecki ambasador w BiH Ahmed Jildiz, rozmawiano o możliwościach eksportu mięsa i mleka z BiH do Turcji. Eker zapoznał Šarovicia z szeregiem projektów w dziedzinie rolnictwa, które Turcja zamierza wdrożyć w BiH. Wartość projektów ma wynieść 100 mln euro.
Šarović podziękował Ekerowi i wyraził nadzieje na rozwój współpracy gospodarczej i wymiany handlowej pomiędzy dwoma krajami, zwłaszcza poprzez organizację Wspólnego Komitetu ds. Współpracy Gospodarczej, który ma się odbyć pod koniec czerwca.

Źródło: seebiz.net, balkans.com

About Dorota Wojciechowska

Zakochana w Dalmacji i chorwackim Wybrzeżu Adriatyckim. Absolwentka turystyki i rekreacji oraz filologii chorwacko-serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie stypendystka i studentka kroatystyki na Uniwersytecie w Splicie. Uwielbiająca wszelkiego rodzaju podróże, licencjonowana pilot wycieczek zagranicznych i rezydent.
KOMENTARZE