Home / Bałkany / Bułgaria / Współpraca Bułgarii i Izraela w dziedzinie zdrowia i medycyny

Współpraca Bułgarii i Izraela w dziedzinie zdrowia i medycyny

Umowa o współpracy pomiędzy Bułgarią a Izraelem w dziedzinie zdrowia i medycyny zostanie podpisana 10 września podczas międzyrządowej konferencji w Tel Awiwie (Izrael). Ambasador Izraela podał do wiadomości, że wkrótce do Sofii przybędzie delegacja służby medycznej, która osobiście wręczy podziękowania dla zespołu lekarzy z Burgas i Sofii za pomoc poszkodowanym podczas wybuchu na burgaskim lotnisku, o którym pisaliśmy 18 i 19 lipca.

Podczas oficjalnego spotkania Ministra Zdrowia Desisławy Atanasowej z Ambasadorem Izraela, zostały omówione warunki współpracy w zakresie  procedur in vitro, transplantacji oraz pomocy podczas katastrof. W ramach umowy, bułgarscy lekarze będą mieli możliwość wyjazdu do Izraela na szkolenia w zakresie pomocy medycznej w nagłych przypadkach. Według Minister Atanasowej, obywatele Bułgarii mieszkający w Izraelu będą mieli możliwość skorzystania z wykwalifikowanej pomocy medycznej w szpitalach w Tel Awiwie i Jerozolimie.

 Ambasador Izraela, Shaul Kamisa – Raz  podkreślił, że pomimo zamachu terrorystycznego, który wyrządził wiele szkód, oba kraje nadal będą ze sobą współpracować.

 

Źródło: dnevnik.bg, bestdoctors.bg

About Małgorzata Marczak

Pracuje jako asystent w Zakładzie Językoznawstwa Słowiańskiego IFS UMCS w Lublinie. Ukończyła Slawistykę (magister 2011) i Kulturoznawstwo (licencjat 2007) na UMCS. Zakochana w Bałkanach a przede wszystkim w Bułgarii, jej kulturze i folklorze. Zainteresowania naukowe: gramatyka i leksykologia współczesnego języka bułgarskiego oraz metodyka nauczania języka obcego.
KOMENTARZE