Home / Bałkany / Czarnogóra / Współpraca grecko-czarnogórska
luksic i fotopulos.portalanalitika.me

Współpraca grecko-czarnogórska

Grecja jest gotowa, aby nadal udzielać specjalistycznego wsparcia Czarnogórze w dalszym procesie integracji europejskiej – zadeklarował ambasador tego kraju, Ilias Fotopulos. Wyrazy wsparcia zostały udzielone podczas spotkania z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Integracji Europejskiej Czarnogóry, Igorem Lukšiciem, na którym to omówiono również warunki wizyty Ministra w Grecji w kontekście wzmocnienia i poprawy dalszych bilateralnych stosunków.

Ministerstwo ujawniło, że Fotopulos jest zadowolony z dotychczasowych postępów Czarnogóry w procesie integracyjnym. Ambasador podkreśla istotną rolę Czarnogóry w rozwoju Bałkanów Zachodnich.

Z kolei Lukšić cieszy się z dobrych stosunków pomiędzy państwami i zapewnia, że przyjazna atmosfera pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój Czarnogóry, która dąży do zachowania intensywnej współpracy politycznej i gospodarczej.

Wsparcie Grecji zostało potwierdzone podpisaniem porozumienia o współpracy w dziedzinie integracji europejskiej, które stwarza warunki do świadczenia eksperckiej pomocy we wzmacnianiu administracji. Ponadto Grecja zamierza zwrócić szczególną uwagę na Bałkany Zachodnie w czasie swojej prezydencji w Unii Europejskiej.

Źródła: portalanalitika.me, cdm.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE