Home / Bałkany / Bułgaria / Współpraca turystyczna Bułgarii i Macedonii

Współpraca turystyczna Bułgarii i Macedonii

Bułgarskie Ministerstwo Gospodarki, Energetyki i Turystyki (MIET) oraz macedońskie Ministerstwo Gospodarki ustaliły na spotkaniu w Skopju, że we wrześniu w Bułgarii odbędzie się spotkanie bułgarskich i macedońskich ekspertów do spraw turystyki, którzy omówią możliwości ustalenia wspólnego turystycznego produktu. Wizyta w stolicy Macedonii odbyła się w ramach międzynarodowych targach „Skopje Travel Market 2012”, których Bułgaria jest partnerem.

W przemówieniu otwierającym forum bułgarski wiceminister gospodarki, energetyki i turystyki Iwo Marinow podkreślił znaczenie obecności Bułgarii na targach jako kraju, który rozwija niemal wszystkie rodzaje turystyki. Ostatnimi czasy rośnie zainteresowanie macedońskich turystów bułgarską turystyką, głównie usługami Spa i wellness.

Bułgarska delegacja przygotowała prezentację „Bułgaria Was oczekuje”, przedstawiającą kraj jako kierunek oferujący całoroczne formy wypoczynku i rekreacji, począwszy od pobytu w kurortach nadmorskich, poprzez narciarstwo, turystykę kulturową i historyczną, golfową, balneologiczną, SPA i wellness do turystyki kulinarnej, ekologicznej oraz agroturystyki.

 

Więcej informacji odnośnie „Skopje Travel Market 2012” znajduje się pod podanym adresem: www.eragrupa.mk

 

Źródło: touristmedia.info

About Sylwia Fleischerowicz

KOMENTARZE