Home / Gospodarka / Wybory najbardziej ekologicznej firmy w Czarnogórze

Wybory najbardziej ekologicznej firmy w Czarnogórze

Spojimo-niti portalanalitika me

W tym roku po raz pierwszy w Czarnogórze, zostanie wybrane eko-przedsiębiorstwo. Akcja prowadzona jest przez Ministerstwo zrównoważonego rozwoju i turystyki w ramach kampanii „Spojimo niti”.

Akcja promująca zielone firmy organizowana jest w UE od 1990r. Udział w konkursie jest skierowany do firm ze wszystkich sektorów, które nie tylko dbają o ochronę środowiska, ale przede wszystkim prowadzą politykę bez szkody dla zasobów naturalnych, m.in. przeprowadzają kontrolę emisji gazów, zużycia energii oraz produkcji i usuwania odpadów- a wszystkie te informacje są dostępne opinii publicznej. Przedsiębiorstwo powinno również zatrudniać osobę, lub posiadać dział odpowiedzialny za ochronę środowiska i zdrowia. Co więcej, od konkurujących wymaga się prowadzenia proekologicznych kampanii edukacyjnych.

Wniosek konkursowy wymaga takich danych jak informacje o inwestycjach w zakresie ochrony środowiska naturalnego w ciągu ostatnich trzech lat, a także posiadanie certyfikatu lub norm dot. ochrony środowiska i mających ekologiczny charakter.

Najlepsze firmy wyłoni jury. Według planów, nagrody zostaną wręczone w maju. Wszyscy laureaci konkursu na eko-firmę 2013 w Czarnogórze, mogą w następnym roku ubiegać się o tytuł najlepszego ekologicznego przedsiębiorstwa w Unii Europejskiej.

Źródło:

Portalanalitika.me

 

About Ida Szmacinska

KOMENTARZE