Home / Społeczeństwo / Wybrano zwycięzców konkursu InstaKosowa

Wybrano zwycięzców konkursu InstaKosowa

Arben-Llapashtica

Ponad 8 tys. zdjęć przysłano na konkurs InstaKosova, który został zorganizowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych z okazji pięciolecia niepodległości Kosowa. Projekt jest częścią Strategii Dyplomacji Cyfrowej, którą wspierają Ambasada Norwegii, Ambasada Wielkiej Brytanii oraz Rada Brytyjska. Autorzy pięciu najlepszych zdjęć otrzymali po 600 EUR.

Konkurs został ogłoszony w styczniu br. Do 28 stycznia można było zgłaszać fotografie, które zostały opublikowane w ciągu pięciu minionych lat w sieciach społecznościowych, takich jak Instagram, Facebook czy Flickr. Zdjęcia oceniane były w trzech kategoriach: Miejsca Kosowa, Ludzie Kosowa i Wydarzenia w Kosowie. Profesjonalne jury wybrało 15 zdjęć, których autorzy otrzymali po 200 EUR, natomiast autorzy pięciu najlepszych zdjęć otrzymali po 600 EUR. Początkowo główna nagroda miała być rozdana autorom najlepszego zdjęcia w każdej kategorii, jury postanowiło jednak – zamiast trzech – nagrodzić pięć zdjęć. Ich autorzy to: Arben Llapashtica, Beni Cufi, Besnik Hasanaj, Fisnik Dobreci i Shkëlzen Rexha.

Celem konkursu jest promocja Kosowa oraz zmiana jego wizerunku, wykorzystując do tego kreatywność jego mieszkańców. Sto najlepszych zdjęć zostanie opublikowanych w specjalnym albumie wydanym z okazji pięciolecia niepodległości Kosowa, natomiast fotografie głównych zwycięzców zostaną uwiecznione na pocztówkach.

Fisnik_Dobreci    Besnik_Hasanaj    Shkelzen_RexhaBeni_Cufi_(bennycufi)_8

Źródła: botasot.info, gazetaexpress.com, mfa-ks.net

About Maria Reptowska

KOMENTARZE