Home / Społeczeństwo / Wycieczki biblijne sposobem na przyciągnięcie turystów do Turcji

Wycieczki biblijne sposobem na przyciągnięcie turystów do Turcji

W ramach akcji promowania dziedzictwa chrześcijańskiego w Turcji, jedna z firm turystycznych w Stanach Zjednoczonych wprowadziła w bieżącym miesiącu do swojej oferty jako nowość „Wycieczki biblijne”. Mają one w szczególności uświadomić turystom amerykańskim obecność zabytków chrześcijańskich znajdujących się na obszarze Turcji.

Czy wiedzieliście, że wiele ksiąg Nowego Testamentu zostało spisanych dla lub od kościołów w Turcji? Że apostołowie Paweł, Piotr i Jan żyli oraz/lub głosili kazania w Turcji? …, że Siedem Kościołów Apokalipsy powstało w Turcji? …, że w Antiochii chrześcijanie po raz pierwszy zostali nazwani „chrześcijanami”? – tak brzmią niektóre z pytań zawartych w reklamie oferty biura Turkuaz Tours wysłanych do organizacji kościelnych w Stanach Zjednoczonych.

Dyrektorem naczelnym Turkuaz Tours jest Allison Block, posiadająca turecki paszport. Block wychowała się w Stanach Zjednoczonych w stanie Nebraska, uczęszczając do kościoła luterańskiego. Ponadto należący do przedsiębiorstwa Taylan Gürbüz jest absolwentem Uniwersytetu Bilkent w Ankarze (Bilkent Üniversitesi).

 

Źródło: hurriyetdailynews.com

About Monika Obojska

KOMENTARZE