Home / Bałkany / Chorwacja / Wyniki letniego sezonu turystycznego w Czarnogórze

Wyniki letniego sezonu turystycznego w Czarnogórze

Sezon wakacyjny w pełni, Czarnogóra liczy gości. W lipcu kraj odwiedziło ok. 12 tys. turystów, a więc tyle samo co w zeszłym roku. Tradycyjnie najwięcej przyjeżdża Serbów, którzy posiadają tutaj swoje apartamenty i domy, następnie Rosjan, Francuzów, Niemców i Włochów. Do najbardziej popularnych miejsc należą Budva, Herceg Novi, Bar i Kotor. Z kolei Ada Bojana jest w tym roku modnym kierunkiem wśród młodych wczasowiczów.

Spodziewamy się ok. 1 mln turystów do końca sezonu wakacyjnego. Szacuje się, że przychody dla kraju osiągną 700 mln EUR – powiedział dyrektor Czarnogórskiej Organizacji Turystycznej (NTOCG) Saša Radović.

Mówi się też o współpracy z Chorwacją w dziedzinie turystyki na płaszczyźnie promocji obu krajów, a także wzajemnej wymiany doświadczeń przy inwestycjach. Na spotkaniu chorwackiego ministra turystyki Veljka Ostojicia i ambasadora Czarnogóry w Chorwacji Igora Građevicia, które odbyło się w ubiegły wtorek w Zagrzebiu, ustalono, że ministrowie obu państw będą się spotykać dwa razy w roku, aby wspólnie wypracowywać strategię rozwoju.


Źródło: seebiz.eu, mint.hr

About Ida Szmacinska

KOMENTARZE