Home / Bałkany / Bułgaria / Wystawa karykatury bułgarskiej w Warszawie
muzeumkarykatury.pl

Wystawa karykatury bułgarskiej w Warszawie

1 grudnia 2014 w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy rysunków satyrycznych autorstwa bułgarskich artystów. Prace zostaną udostępnione dzięki uprzejmości Domu Humoru i Satyry w Gabrowie.

Do 22 lutego będzie można oglądać około 100 dzieł zarówno z XXI jak i z minionego wieku. Nie jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie. Jego celem jest „pokazanie, iż mimo geograficznej odległości i często odmiennych doświadczeń historycznych, możemy doskonale się rozumieć poprzez najbardziej uniwersalny język, jakim jest… uśmiech.”

Zwiedzający będą mogli podziwiać prace między innymi takich twórców jak R. Dragostinow, W. Georgiew, I. Nikodimow i S. Despodow.

Natomiast w Bułgarii w miejscowości Gabrowo zwiedzający Dom Humoru i Satyry od sierpnia do końca listopada mają okazję obejrzeć wystawę dzieł polskich karykaturzystów zorganizowaną przy współpracy z Polskim Instytutem w Sofii.  Podziwiać można prace takich artystów jak  A. Mleczko, H. Cebula, A. Graniak i M. Griń.

Informacje dotyczące godzin otwarcia wystaw oraz cen biletów znajdują się na stronach muzeów.

Źródło: muzeumkarykatury.pl, humorhouse.bg.

About Paulina Kowalska

KOMENTARZE