Home / Polityka / Polityka regionalna / Wyższa Rada Sądu i Prokuratury bada sprawę sędziego z Poyrazköy
Poyrazkoy-emlakwebtv.com

Wyższa Rada Sądu i Prokuratury bada sprawę sędziego z Poyrazköy

Hüseyin Ersöz, adwokat emerytowanego majora, Leventa Bektaşa, wypowiedział się w roli oskarżyciela w związku z rozpoczętym śledztwem w sprawie byłego członka Sądu w Poyrazköy, Mehmeta Hamzaçebi’ego.

Adwokat Hüseyin Ersöz, zajmujący się tą sprawą, zażądał rozpoczęcia przesłuchania co do powodów, dla których sąd byłego członka 12. Sądu Najwyższego w Stambule, Mehmeta Hamzaçebi’ego, który został upoważniony do przewodnictwa przez głównego sędziego, wysłał artykuł do Ministerstwa Sprawiedliwości Prawa Międzynarodowego i Spraw Zagranicznych.

Żądanie „rozpoczęcia przesłuchania i zwolnienia z posady

Główny inspektor Wyższej Rady Sądu i Prokuratury w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości w Anatolii, Ismail Kırışık wraz z inspektorem Nuri Yiğitem oraz adwokatem Hüseyinem Ersözem w roli inspektora zabrali głos w tej sprawie.

Adwokat Ersöz, podkreślając oskarżenie we własnym imieniu oraz w imieniu swego klienta, Bektaşa, wypowiedział się na temat oskarżeń znajdujących się w artykule wysłanym przez sędziego Mehmeta Hamzaçebi’ego 7 grudnia 2012 r. do Ministerstwa Sprawiedliwości Prawa Międzynarodowego i Spraw Zagranicznych, adwokatów i znieważeń skierowanych w stronę sędziów, a także oskarżeń jakie wystosowali w stosunku do samych siebie.

Ersöz, który mówi, że w liście Hamzaçebi’ego pojawiły się nieprawdziwe informacje, twierdząc że tenże zniesławił samego siebie, zażądał zwolnienia z posady sędziego aż do zakończenia przesłuchania. Adwokat Ersöz nazwał oskarżonym byłego sędziego w Wyzszej Radzie Sądu i Prokuratury.

Główny inspektor Wyższej Rady Sądu i Prokuratury przygotuje raport

Główny inspektor Wyższej Rady Sądu i Prokuratury, Ismail Kırışık wraz z inspektorem Nuri Yiğitem przygotują raport w prowadzonym śledztwie. Przygotowany raport zostanie przedstawiony w trakcie spotkania Trzeciej Izby Wyższej Rady Sądu i Prokuratury.

cnnturk.com

About Magdalena Malec

Studentka (już prawie absolwentka!) Studiów Filologiczno-Kulturoznawczych na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie zgłębia tajemnice trzech języków obcych, co wiąże się z częstym płaczem i zgrzytaniem zębów. Jej miłością są j. obce, choć to trudny i burzliwy związek (patrz wyżej). Jej największą pasją jest język i kultura turecka, podróże, rzewna muzyka orientalna, poetyckie tureckie kino i taniec wschodni. Zafascynowana różnicami kulturowymi między krajami arabskimi, Iranem oraz Turcją, wzdycha po nocach o podbojach lingwistycznych na Bliskim Wschodzie.
KOMENTARZE