Home / Bałkany / Czarnogóra / Wzrost wymiany handlowej między Polską i Czarnogórą
Grażyna Sikorska i Momir Moguša - cdm.me

Wzrost wymiany handlowej między Polską i Czarnogórą

Według danych Czarnogórskiej Izby Gospodarczej (Privredna komora Crne Gore) współpraca gospodarcza Polski i Czarnogór intensywnie się rozwija. W pierwszej połowie tego roku eksport z Czarnogóry do Polski zwiększył się o 43%, natomiast import z Polski wzrósł o 34%, oznajmili burmistrz Podgoricy Momir Mugoša i ambasador RP Grażyna Sikorska.

Głównym tematem spotkania, które odbyło się w Podgoricy była organizacja Dni Polskich i Forum Gospodarczego Polska-Czarnogóra, które odbędą się od 24. do 27. października.

Współorganizatorem tej imprezy będzie miasto wraz z innymi instytucjami państwowymi. W ramach Dni Polskich swoje wykłady wygłoszą profesorowie z Uniwersytetu Warszawskiego. W planach jest także koncert muzyki klasycznej w czarnogórskim Teatrze Narodowym, marsz orkiestrowy w centrum Podgoricy, wystawy sztuki oraz specjalnie zaprojektowany program dla najmłodszych.

Forum Gospodarcze Polska-Czarnogóra jest kontynuacją działań rozpoczętych na ubiegłorocznym Forum, które odbyło się w Warszawie, a jego celem jest zacieśnienie dwustronnych stosunków gospodarczych poprzez obieg informacji na temat sytuacji ekonomicznej obydwu krajów, możliwości inwestycyjnych i wymiany gospodarczej – poinformowano w oświadczeniu.

Jak podkreślono,  Forum Gospodarcze Polska-Czarnogóra ma przede wszystkim na celu nawiązanie bezpośrednich kontaktów między polskimi i czarnogórskimi przedsiębiorcami, któremu służyć będą zapowiedziane tematyczne prezentacje oraz bezpośrednie spotkania biznesowe.

Źródło: cdm.me

 

 

 

 

About Marta Buraczyńska

KOMENTARZE