Home / Gospodarka / Inwestycje / Zagraniczne firmy zainteresowane inwestycjami w Macedonii

Zagraniczne firmy zainteresowane inwestycjami w Macedonii

инвестирање во Македонија - utrinski.com.mk

Przedstawiciele kilku międzynarodowych firm w ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni przyjadą do Macedonii, by rozpocząć negocjacje przed podjęciem ostatecznych decyzji inwestycyjnych.

– Spodziewamy się, że do połowy marca spotkania z firmami, które rozważają rozpoczęcie inwestycji w Macedonii przyniosą więcej konkretów. Chodzi o firmy z branży motoryzacyjnej, elektronicznej i obuwniczej z Ameryki, Europy Zachodniej, Turcji oraz Japonii – powiedział dyrektor ds. rozwoju technologiczno-przemysłowego Viktor Mizo.

Delegacja rządowa kierowana przez wicepremiera i ministra finansów Zorana Stavreskiego w zeszłym tygodniu przedstawiła możliwości inwestycyjne przedstawicielom przedsiębiorstw na Ukrainie. Ukraina była pierwszym miejscem, w którym w tym roku rząd Macedonii przeprowadził gospodarczą prezentację kraju.

Dyrektor Mizo, który był członkiem delegacji, powiedział, że możliwości inwestycyjne zostały przedstawione przedstawicielom dwustu firm, a największe zainteresowanie wyraziły przedsiębiorstwa zajmujące się turystyką, eksploatacją surowców mineralnych, budownictwem, produkcją maszyn i eksportem produktów rolnych.

Wśród miejsc, do których rząd Macedonii planuje dotrzeć z prezentacją możliwości inwestycyjnych w kraju, znajduje się m.in. Ameryka Południowa.

Źródła: sitel.com.mk, utrinski.com.mk

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE