Home / Bałkany / Chorwacja / „Zagreb be there” – Nowoczesny i wygodny sposób zwiedzenia Zagrzebia
Zagreb be there

„Zagreb be there” – Nowoczesny i wygodny sposób zwiedzenia Zagrzebia

Autorka: Karolina Serafin

Choć Zagrzeb nie jest typową wakacyjną destynacją proponowaną przez biura podróży, wielu globtroterów, którzy umiłowali sobie podróżowanie autostopem, uwzględnia tę stolicę na liście celów podczas planowania zwiedzenia Bałkanów. Wyjazdy takie są najczęściej realizowane małym nakładem finansowym, a turyści chcą zobaczyć jak najwięcej w możliwie krótkim czasie.

Dla tych, którzy nie lubią zdezorientowani kręcić się w kółko po mieście, w jednej ręce trzymając mapę, a w drugiej przewodnik, grupa Bruketa&Žinić odpowiedzialna za promowanie turystyki Zagrzebia utworzyła dzięki agencji Brlog mobilną aplikację „Zagreb be there”, która ma za zadanie zorganizować i ułatwić turystom zwiedzanie miasta.

Produkt ten zdecydowanie nie jest zwyczajnym mobilnym przewodnikiem połączonym z nawigacją – różnice dają się zauważyć na pierwszy rzut oka. Twórcy zaprojektowali bowiem pięć tras – sposobów na jakie można zwiedzić Zagrzeb, z których tylko jedna, nazwana Classic Zagreb, zawiera typowe i najbardziej znane obiekty jak katedra, kościół św. Marka, plac króla Tomislava czy Teatr Narodowy.

Użytkownik może wybrać trasę, która odpowiada jego zainteresowaniom lub nawet nastrojowi. Na tak zwany leniwy dzień świetnie sprawdziłaby się trasa Refreshing Zagreb, która proponuje zrelaksowanie się lub schronienie przed falami upałów aż w ośmiu miejscach. Między nimi znajduje się park Zrinjevac, ogród botaniczny, a także oddalone od centrum jeziora Jarun i Bundek.

Dla zwolenników całkowicie niekonwencjonalnego zwiedzania przygotowano trasę Hidden Spots, która pozwala odwiedzić interesujące miejsca znane głównie stałym mieszkańcom miasta. Zalicza się do nich Mamutica – największy pod względem objętości budynek w Chorwacji, a także dziedziniec, na którym kręcono jeden z najpopularniejszych chorwackich filmów „Tko pjeva zlo ne misli”. Autorzy aplikacji zachęcają do wybrania tej trasy słowami: Zapomnij o tym co znane i widziane – ta wycieczka nie jest o tym. Nadszedł czas na podróż po sekretnym Zagrzebiu, wszystkich jego zabytkach, historiach i niespodziankach.

Na wypadek gdyby sam program zwiedzania nie wydawał się wystarczająco atrakcyjny, twórcy za odwiedzenie wspólnie z aplikacją większości z proponowanych celów poszczególnych tras przyznają nagrody w postaci zniżek do innych ciekawych miejsc jak ogród zoologiczny, muzea czy galerie sztuki.

Aplikacja jest oczywiście darmowa i można ją pobrać na stronie: www.betherezagreb.com

Dowiedz się jak działa aplikacja dzięki krótkiemu filmikowi

Źródło: vecernji.hr

About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE