Home / Bałkany / Chorwacja / Chorwacja: Zagrzebska lekarka nominowana do nagrody za innowacje technologiczne
Maja - tportal.hr

Chorwacja: Zagrzebska lekarka nominowana do nagrody za innowacje technologiczne

Dr Maja Roje Novak zrobiła ważny krok w leczeniu depresji już dwa lata temu, kiedy w Brukseli opatentowano zastosowanie jej innowacyjnego leku o nazwie Sulpyco. Dziś zagrzebska specjalistka neurologii jest nominowana do fińskiej nagrody Milenium, przyznawanej za innowacje technologiczne charakteryzujące  się szczególną przydatnością dla ludzkości.

Chodzi o wyjątkową i całkiem nową metodę leczenia depresji. Postęp  w leczeniu  schorzeń depresyjnych polega na połączeniu ze sobą leków chemicznych i preparatów homeopatycznych. W ten sposób dochodzi do zredukowania dawki leków farmaceutycznych, dzięki czemu można uniknąć wielu skutków niepożądanych, a efekt terapeutyczny leku zostaje zachowany.

Sulpyco jest pierwszym takim produktem na skalę światową, ponieważ dawka substancji chemicznych w takiej kombinacji jest nawet do dziesięciu razy mniejsza, niż w zwyczajnych antydepresantach. Lek ma szerokie zastosowanie: od redukcji chronicznego zmęczenia, poprzez leczenie depresji, poprawianie koncentracji, zwiększanie apetytu i libido, aż do zapewnienia lepszej wydajności operacyjnej oraz redukcji stanów lękowych.

Lekarstwo przyjmuje się w formie zastrzyku podskórnego. Działanie jest zauważalne po pięciu do dziesięciu dniach regularnego przyjmowania zastrzyków.

Źródło: tportal.hr

 

 

About Joanna Jaroszewska

KOMENTARZE