Home / Gospodarka / Turystyka / Zainteresowanie chorwacką turystyką medyczną na targach w Monako

Zainteresowanie chorwacką turystyką medyczną na targach w Monako

medicinski turizam - utm.hr

 

Klaster turystyki medycznej przedstawił chorwacką ofertę na targach IMTEC (International Medical Travel Exhibition & Conferences) w Monako. Największym zainteresowaniem tak partnerów targów, jak i odwiedzających cieszyły się ofert z zakresu usług stomatologicznych, rehabilitacji i welness.

W ramach targów promowana była także nowo założona Światowa Rada Turystyki Medycznej (Global Healthcare Travel Council – GHTC), której wiceprezesem został przewodniczący chorwackiego klastera, Zoran Jelić. Celem rady jest zwiększenie świadomości odnośnie znaczenia turystyki medycznej jako jednej z najszybciej rozwijających się branży na świecie i wzmocnienie pozycji tego sektora na globalnym rynku.

W targach IMTEC wzięło w tym roku udział 90 wystawców z 27 krajów. Przygotowane przez Chorwację oferty mają formę pakietów, które łączą transport, zakwaterowanie i usługę medyczną z tradycyjną turystyką.

W ramach targów odbyła się również konferencja dotycząca prawnych i etycznych aspektów turystyki medycznej, a także trendów, bezpieczeństwa pacjentów, jakości usług i promowaniu branży. Swój potencjał w tym zakresie podkreśliły przede wszystkim Polska, Turcja i Malezja.

Źródło: poslovni.hr, hrt.hr 

About Karolina Wlodarczyk

KOMENTARZE