Home / Bałkany / Czarnogóra / Zainteresowanie Czarnogórą na Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB w Berlinie

Zainteresowanie Czarnogórą na Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB w Berlinie

itb-rtcg.me

Turystyczna oferta Czarnogóry została przedstawiona w Berlinie w ramach trwających od 6-10 marca 2013 roku targów turystycznych. Delegacji kraju przewodniczyli minister zrównoważonego rozwoju i turystyki Branimir Gvozdenović oraz dyrektor Czarnogórskiej Organizacji Turystycznej (NTOCG) Saša Radović.

Na stoisku NTOCG swoją ofertę przedstawiły lokalne organizacje turystyczne, m.in. Bar, Budva, Cetinje, Herceg Novi, Kotor, partnerzy strategiczni: Budvańska i Ulcinjska Riwiera, Beppler and Jacobson i inni oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Małych Hoteli. Zwiedzający mieli okazję zapoznać się z nowościami w ofercie turystycznej oraz aktualnymi i planowanymi inwestycjami na rynku turystycznym.

Przedstawiciele Czarnogóry zaplanowali w Berlinie spotkania z partnerami biznesowymi, touroperatorami i agencjami turystycznymi. Gvozdenović rozmawiał między innymi o współpracy między Czarnogórą a Niemcami z Marlene Mortler, która jest członkiem tamtejszej Komisji ds. Turystyki. Touroperatorzy ITS i Olimar zapoznali ministra z aktualnym stanem rezerwacji. Są one obecnie na poziomie lepszym o 30% niż w zeszłym roku – przyznał ITS. Warto zaznaczyć, że niemiecki Olimar w tym roku po raz pierwszy współpracuje z Czarnogórą – podaje NTOCG.

W celu dalszego rozwoju kontynuowane będą także połączenia czarterowe z Berlina, Düsseldorfu, Koloni, Hamburga i Wiednia przez Monachium do Tivatu (w okresie od 14.05-1.10.2013).

Za duży sukces można uznać fakt podpisania na targach umowy z francuskim touroperatorem Prodintur przez Grupę Hotelową Budwańska Riwiera. Porozumienie na rok 2014 dotyczy sprowadzenia turystów w okresie od połowy kwietnia do połowy października do hotelu Palas w Petrovacu. Touroperator spodziewa się około 3,5 tys. odwiedzających.

 

Swoje produkty i usługi na targach w Berlinie zaprezentowało 10 086 wystawców ze 188 krajów, a liczba odwiedzających osiągnęła poziom około 170 tys.

 

Źródło: rtcg.me 1 i 2, cdm.me, itb-berlin.de

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE