Home / Bałkany / Czarnogóra / Zainteresowanie Czarnogórą na Targach Turystycznych w Warszawie
crna gora skyscrapercity.com

Zainteresowanie Czarnogórą na Targach Turystycznych w Warszawie

Lokalne organizacje turystyczne Baru, Kotoru, Budwy, Tivatu i Herceg Novi wspólnie z Czarnogórską Organizacją Turystyczną zaprezentowały się na XVIII Międzynarodowych Targach Turystyki i Wypoczynku LATO 2013, które odbywały się od 19 do 21 kwietnia br. w Warszawie.

Odwiedzający stoisko Czarnogóry najbardziej zainteresowani byli jakością oferowanych noclegów, aktywnym i pasywnym wypoczynkiem, możliwościami dojazdu oraz rodzajami przewozów. Turyści z Polski przyjeżdżają do Czarnogóry przede wszystkim dzięki wyjazdom organizowanym przez touroperatorów (m.in. Adriatyk, Itaka, Baltic, Adria Travel), a głównymi, wykorzystywanymi środkami transportu są autokary i samoloty (dzięki lotnisku w Dubrowniku), choć istotna jest także liczba przyjazdów indywidualnych.

– Jesteśmy na tych targach od trzech lat i widzimy, jak z roku na rok zmienia się świadomość polskich turystów. Wciąż jednak Polacy wiedzą o naszym kraju zbyt mało i dlatego szykujemy wspólnie z ambasadą dużą kampanię reklamową – powiedziała Svetlana Tomković z Narodowej Organizacji Turystycznej Czarnogóry.

– Turystyczna Organizacja Baru promowała się w Warszawie z kompletną ofertą, którą przedstawiono w 4 katalogach. Region Baru odwiedziło w zeszłym roku 6153 turystów z Polski, co daje 37,27 % wzrost w stosunku do roku 2011. W 2012 roku zrealizowano tam około 29 tys. noclegów, o 38,7% więcej niż rok wcześniej – podano w oświadczeniu organizacji. Łącznie Czarnogórę w zeszłym roku odwiedziło 39 000 turystów z Polski, którzy zrealizowali 197 000 noclegów.

 

Źródło: pobjeda.me 1, 2; rp.pl

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE