Home / Gospodarka / Inwestycje / Zaproszenie na Global Investment Summit Macedonia 2012 w Ochrydzie

Zaproszenie na Global Investment Summit Macedonia 2012 w Ochrydzie

Szczyt, który organizuje Macedonia 2025, odbędzie się w hotelu Metropol w Ochrydzie w dniach 18-21 października br. Przed przedsiębiorcami wystąpi ponad 30 liderów biznesu, światowi eksperci z różnych dziedzin, wśród nich przedstawiciele Nokii, Siemensa, Blackstone Group, Reiffeisen Banku, Credit Suisse i Mobilicity.

Macedonia 2025 to organizacja pozarządowa utworzona przez przedstawicieli macedońskich firm z diaspory, której głównym celem jest tworzenie klimatu inwestycyjnego w Macedonii. Zadaniem szczytu jest ustanowienie platformy do stymulowania współpracy gospodarczej między firmami z Macedonii i biznesmenami z zagranicy.

Podczas szczytu głos zabiorą przedstawiciele zagranicznych firm, które już zainwestowały w Macedonii m. in. Van Hool (Belgia), Jonhson Matthey (Wielka Brytania), Soravia Group (Austria), SEAF (Holandia), Societe Generale Group (Francja) i  Deutche Telekom Group (Niemcy).
Do uczestników zwróci się także Prezydentem Republiki Macedonii, Gjorge Ivanov, premier Nikola Gruevski. Perspektywy gospodarcze i możliwości inwestycyjne w Macedonii przedstawią Vladimir Peszevski – wicepremier ds. gospodarczych i Vele Samak – minister ds. inwestycji zagranicznych oraz przedstawiciele Agencji Inwestycji Zagranicznych i Promocji Eksportu, a także Dyrekcji Specjalnych Stref Ekonomicznych.

W szczycie udział wezmą firmy z USA, Kanady, Australii i wielu państw UE , którzy są zainteresowani współpracą z macedońskimi przedsiębiorcami z następujących sektorów: agrobiznes, przetwórstwo żywności i wina; finanse i inwestycje, technologie komputerowe, produkcja przemysłowa, nieruchomości, budownictwo i turystyka, infrastruktura, energia i zasoby naturalne.

Ostatecznym terminem rejestracji na szczyt jest 1 października 2012 r.

Zaproszenie

Program szczytu

Rejestracja jest możliwa online na stronie MGISummit, a szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem summit@macedonia2025.com

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE