Home / Bałkany / Chorwacja / Zbigniew Jakubas planuje inwestycje na chorwackim rynku

Zbigniew Jakubas planuje inwestycje na chorwackim rynku

Polski miliarder, planujący rozpoczęcie inwestycyjnej ofensywy na chorwackim rynku, chce inwestować w zarządzanie infrastrukturą, budowę lokomotyw i tramwajów.

Zbigniew Jakubas, właściciel firmy Newag, zajmuje 17 miejsce na liście najbogatszych Polaków 2012. Jego firma już wcześniej współpracowała z grupą Končar, a obecnie obie firmy planują rozpocząć produkcję tramwajów, które byłyby przeznaczone zarówno na rynek polski, jak i bałkański. W Polsce planują wziąć udział w przetargu na dostarczenie tramwajów dla Katowic i Warszawy.

Jakubas planuje z czasem wejść w struktury własnościowe grupy Končar, a także wejść na chorwacką giełdę. Szacuje, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy zdobędzie kontrakty na budowę maszyn, których łączna wartość sięgnie 50 mln EUR.

Polskie media plany inwestora określiły „ruszaniem na podbój Chorwacji”. – Chorwacja jest krajem stowarzyszonym z Unią Europejską, a w przyszłym roku zostanie jej członkiem, dzięki czemu ma szansę pozyskać fundusze na inwestycje – powiedział Jakubas w wywiadzie dla Pulsu Biznesu.

Źródło: seebiz.eu, vecernji.hr, forbes.pl, pb.pl

About Karolina Wlodarczyk

KOMENTARZE