Home / Bałkany / Chorwacja / Zdjęcie Đokovicia z Kolindą hitem internetu!
Źródło: novosti.rs
Źródło: novosti.rs

Zdjęcie Đokovicia z Kolindą hitem internetu!

Novak Đoković przyjechał do Chorwacji tym razem w celach towarzyskich. Tenisista wracając z rodzinnych wakacji odwiedził miasto Umag, gdzie od lat odbywa się turniej ATP Croatia Open na kortach ziemnych. Podczas swojej wizyty spotkał się z obecną prezydent Chorwacji, Kolindą Grabar-Kitarović. Ich wspólna fotografia pojawiła się na facebookowym profilu pani prezydent. Zdjęcie cieszy się dużym zainteresowaniem, jednak pojawiły się także krytyczne komentarze. – Szacunek, zawołaj jeszcze Vučicia i daj Serbom dostęp do morza! – brzmiał jeden z nich. Grabar-Kitarović nie cieszy się dobrą sławą poza granicami Chorwacji, zwłaszcza w Serbii.

Serbski tenisista cieszy się ogromnym szacunkiem w Umag. Đoković jest lubiany i popularny na całych Bałkanach, zwłaszcza w Serbii, Czarnogórze i Chorwacji. Na koniec swojego pobytu w Umag, Nole zapowiedział swój powrót w ramach turnieju jeszcze przed zakończeniem kariery.

Novak Đoković grał w finale w Umag w 2006 roku ze szwajcarem Stanislasem Wawrinką. Serb przerwał mecz z powodu wycieńczenia, tym samym zwycięstwo przypadło Wawrince. Był to jedyny niedokończony mecz w historii tego turnieju.

 

źródła: indeks.hr, novosti.rs

About Agnieszka Kawczyńska

Ukończyła slawistykę na UŁ, aktualnie studiuje na II stopniu SEW na UW. Uzależniona od kultury serbskiej. Wielbicielka historii sztuki i kina autorskiego. W wolnych chwilach czyta Houellebecq'a.
KOMENTARZE