Home / Bałkany / Czarnogóra / Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą inwestować w Czarnogórze
źródło-inews.bg

Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą inwestować w Czarnogórze

W rozmowie z prasą ambasador Zjednoczonych Emiratów Arabskich Hafsa Abdula Al Ulama oznajmiła, że inwestorzy z jej kraju są zainteresowani inwestycjami w Czarnogórze. Jak twierdzi, głównym bogactwem   kraju są warunki naturalne – żyzna gleba, obfitość wód oraz utrzymujące się przez cały rok przyjazne  temperatury, które sprzyjają tworzeniu podstaw do rozwoju zaawansowanej produkcji rolnej.

Według ambasador ZEA obszarami które skupią szczególną uwagę inwestorów z tego kraju jest gospodarka wodna, wysokowydajne rolnictwo, produkcja mięsna i mleczna, a także rybołówstwo. Odbyła ona także kilka rozmów z czarnogórskim ministrem rolnictwa dotyczących realizacji partnerstwa w tej kwestii. Wsparcie kredytowe dla rolników to dobry początek na tej drodze i ważne jest, żeby Czarnogóra wykorzystała swój ogromny potencjał w rolnictwie i nie kapitalizowała go – poinformowała Al Ulama.

Jak oświadczyła minister, inwestorzy z ZEA oczekują jasnych zasad, zachęt inwestycyjnych oraz uproszczonych procedur. Są za to bardzo oddani i cenią sobie solidne podstawy działalności w krajach w które inwestują. Wyraziła ona również uznanie dla umieszczenia zrównoważonego rozwoju na czele programu Czarnogóry ponieważ jak uważa, jej bogactwo naturalne jest powodem, aby stanęła ona na czele krajów  opowiadających się za zrównoważonym rozwojem.

Źródło: portalanalitika.me

 

 

About Marta Buraczyńska

KOMENTARZE