Home / Gospodarka / Nieruchomości / Zmiany wizowe dla zagranicznych nabywców domów w Turcji

Zmiany wizowe dla zagranicznych nabywców domów w Turcji

Nieruchomości w Turcji-hurriyetdailynews.com

Turecki rząd opracowuje plan złagodzenia restrykcji wizowych i pozwolenia na pobyt dla nabywców nieruchomości z zagranicy, poinformował wicepremier Turcji Ali Babacan podczas swojego przemówienia na największych na świecie targach nieruchomości, które trwają w Cannes. Kraj powinien być bardziej tolerancyjny wobec obcokrajowców, którzy kupują domy i wydają znaczne kwoty pieniędzy, aby spędzić czas w Turcji.

Uzyskanie dokumentów pozwalających na pobyt to główna przeszkoda dla zagranicznych nabywców, którzy planują zakup nieruchomości w Turcji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami cudzoziemcy mogą przebywać w kraju przez okres maksymalnie 3 miesięcy na podstawie wizy turystycznej. Po tym czasie muszą opuścić kraj na kolejne 3 miesiące przed powrotem. Proces otrzymania pozwolenia na pobyt jest również bardzo długi.

– Staramy się zwiększyć okres wizy turystycznej do 6 miesięcy lub nawet 1 roku, ponieważ wiele osób odwiedzających nasz kraj chce zostać dłużej niż 3 miesiące – dodał turecki minister środowiska i urbanistyki Erdoğan Bayraktar.

W ubiegłym roku złagodzono ograniczenia w sprzedaży gruntów i nieruchomości dla zagranicznych obywateli i przedsiębiorstw. Od tego czasu cudzoziemcy nabyli w Turcji ok. 19 tys. nieruchomości.

Źródło: sabah.com.tr, hurriyet.com.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE