Home / Polityka / Znamy warunki przedterminowego zwolnienia Vojislava Šešelja
vojislav-seselj

Znamy warunki przedterminowego zwolnienia Vojislava Šešelja

Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii we wtorek 25.11 br. podał do wiadomości publicznej warunki, na jakich Vojislav Šešelj zostanie przedterminowo zwolniony z więzienia w Hadze.

W aneksie do zwolnienia można przeczytać m.in. że Šešelj jest zobowiązany do pojawienia się przed Trybunałem w Hadze, kiedy tylko Trybunał zadecyduje, że jest to konieczne, a paszport polityka ma zostać przekazany na ręce władz serbskich.

Oprócz wspomnianych warunków Šešelj nie może kontaktować się z ofiarami i świadkami prowadzonego procesu, aby nie wpływać w żaden sposób na wspomniane osoby, ważne jest także, aby nie czynił przeszkód w trwającym wciąż procesie.

Dokument haski wskazuje również rolę Holandii w całej sytuacji. Władze kraju muszą dopilnować transportu oskarżonego na lotnisko w dniu zwolnienia oraz w trakcie możliwych powrotów przed oblicze Trybunału. Także kraje tranzytowe mają obowiązek zapewnić bezpieczeństwo oskarżonemu podczas podroży z Holandii do Serbii i z powrotem.

Źródła: b92.net, novosti.rs

About Agnieszka Kawczyńska

Ukończyła slawistykę na UŁ, aktualnie studiuje na II stopniu SEW na UW. Uzależniona od kultury serbskiej. Wielbicielka historii sztuki i kina autorskiego. W wolnych chwilach czyta Houellebecq'a.
KOMENTARZE