Home / Bałkany / Czarnogóra / Zwiększony ruch na czarnogórskich lotniskach
lotnisko - g8 forsal pl

Zwiększony ruch na czarnogórskich lotniskach

Na lotniskach w Czarnogórze kontynuowana jest tendencja wzrostowa w ruchu pasażerskim w pierwszych pięciu miesiącach tego roku. W okresie styczeń-maj 2013 roku obsłużono 336 617 pasażerów podczas gdy w tym samym okresie w 2014 roku 353 956 osób, czyli o pięć procent więcej.
Na lotnisku w Podgoricy ruch pasażerski pozostał na tym samym poziomie co w zeszłym roku, podczas gdy lotnisko w Tivacie odnotowało znaczący wzrost – aż o 16%. Zwiększony ruch zanotowano wobec Rosji (9,95%) oraz Serbii (14,29%), podczas gdy pozostałe miejsca to głównie kraje Europy Zachodniej.
Spadek ruchu odnotowano z wiadomych przyczyn w kierunku do/z Ukrainy. W najbliższym czasie jednak, w związku z nadchodzącym wysokim sezonem wznowione zostaną loty z Ukrainy, co z pewnością będzie zachętą do częstszych podróży.
Jeżeli loty zapowiedziane przez przewoźników i touroperatorów zostaną zrealizowane, oczekuje się wzrostu ruchu turystycznego porównywalnego do zeszłorocznego, rekordowego roku, informuje się w oświadczeniu.

Źródło: portalanalitika.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE