Turcja

Turcja: Dwa razy więcej zimowych turystów, potrzeba nowych inwestycji

 

W ciągu ostatnich 10 lat liczba turystów odwiedzających Turcję wzrosła dwukrotnie z 2,7 mln w 2004 r. do 4,8 mln w tym roku. W celu realizacji potencjału w tym sektorze potrzeba nowych inwestycji, wynika z raportu przedstawionego przez Stowarzyszenie Tureckich Biur Podróży (TÜRSAB).

W Turcji funkcjonuje 51 ośrodków narciarskich. Konieczne są dalsze inwestycje, by w pełni wykorzystać zimowy potencjał kraju, zwłaszcza, że Turcja dąży do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich, czytamy w raporcie.

Ceny pokoi w zimowych ośrodkach rosną z roku na rok i obecnie kształtują się na poziomie porównywalnym do Austrii i Włoch.

Turcja tej zimy będzie gościć 5 mln turystów. Nowe obiekty w wiodących zimowych ośrodkach w Turcji w Uludağ, Kartalkaya, Palandöken i Kartepe przyczyniły się do wzrostu zainteresowania wśród przyjezdnych.

Ośrodki narciarskie w Turcji konkurują z alpejskimi pod względem jakości, popularności i polityki cenowej. Uprawianie narciarstwa możliwe jest w 48 miastach Turcji, które posiadają 435 gór o wysokości powyżej 1000 m. Więcej inwestycji potrzebnych jest zwłaszcza we Wschodniej Anatolii.

Źródło: eturbonews.com